Čestných prokurátorov chápem, ale nemôžem im odpustiť #korupcia#politika#prokuratúra#reforma#vnútorná bezpečnosť

Poslanec Baránik pomenoval stav prokuratúry tak, ako ho vnímame mnohí. Tak ho bohužiaľ cítim aj ja osobne tvárou v tvár justičnej a prokurátorskej mafii.

Generalizovať nie je správne a naozaj nie je vhodné vhodiť všetkých prokurátorov do jedného vreca s gaunermi. Z tohto pohľadu tým pár čestným do istej miery rozumiem. Lenže byť čestný, ale tváriť sa ako hluchý a slepý je úbohosť nehodná prokurátora. Lebo ten, kto zlo vidí a neozve sa proti nemu, ani nezabráni jeho páchaniu, koná skoro tak isto, ako by to zlo sám páchal.

Prokurátori sa ozvali. Niektorí aj právom, niektorí len aby odpútali pozornosť. Časť prokurátorov sa môže právom cítiť dotknutá prílišnou generalizáciou. Škoda len, že všetci do jedného, opakujem, všetci do jedného, držali hubu a krok, keď ich kolegovia páchali zločiny či alkoholické orgie a podpisovali sa svojím „oné“.

Mlčali, aj keď vyplávalo na povrch, že ich najvyšší nadriadení systematicky komunikovali s osobami napojenými na organizovaný zločin. Nenamietali, keď justíciu postupne ovládali mafiánske a rodinné klany, ktoré tam sú dodnes. Vtedy sa ani náhodou necítili dotknutí. Potichu držali basu s nemorálnou a privilegovanou prokurátorskou a sudcovskou kastou.

Občania nežerú seno, aj keď nás páni prokurátori a panie prokurátorky väčšinu času majú za tupé stádo. Medzi signatármi výzvy sú aj panie prokurátorky z generálnej prokuratúry. Kto by veril, že boli slepé celé tie roky a nevedeli kto sa na generálnej prokuratúre pravidelne presúša, čo sa tam deje a aké dostávali pokyny, ktoré bez reptania plnili?

Odmietam falošnú výzvu na oznámenie podozrení. Zaoberať sa nimi totiž budú tí, ktorí sú sami podozriví a falošný pozitívny obraz prokurátorskej kliky je pre nich viac ako život čestných občanov. Proti organizovanej trestnej činnosti s účasťou policajtov a prokurátorov v súvislosti so špinavou mocensko-politickou kampaňou voči mojej rodine a zámerným krivým obvinením syna som osobne podal 87-stranový podnet generálnemu prokurátorovi.

Páchateľom aj z radov prokuratúry sa nestalo vôbec nič. Pekne jeden druhého prikryli. Nezákonne zakryli aj rozsiahlu trestnú činnosť viacerých osôb, aj neuveriteľné špinavosti prokuratúry na všetkých stupňoch. Naopak, ako odvety som sa dočkal špinavej spravodajskej hry, pokusu o obvinenie z obzvlášť závažných zločinov a zrejme aj pokusu o fyzickú likvidáciu. Všetko mesiac po podaní môjho podnetu generálnemu prokurátorovi.

Ak sa to ešte nevyšetruje, tak len preto, že vedenie prokuratúry a špeciálnej prokuratúry doteraz nebudilo dostatočnú dôveru, že svedkovia budú v bezpečí. Môj podnet zhodila bývalá krajská prokurátorka (tá čo zakryla únos Vietnamca) zo stola s tým, že všetko je v poriadku. Dokonca prišla s originálnym právnym zdôvodnením, že skutok sa nestal, lebo z prokuratúry nikto nemá kontakty na MO SR a záujem mi škodiť.

A čo tak fakty a listinné dôkazy, vážení prokurátori? Všetko to aj s plnými menami ctihodných prokurátorov zverejním. Toto je asi len jeden zo stoviek príbehov obetí justičnej mafie. Zatiaľ čo sa prokurátori cítia dotknutí, ale celý čas mlčali, tak mnohým občanom išlo o život. Dokonca aj poctivému policajtovi, ktorý mal byť zlikvidovaný. Vyšetrovanie jeho likvidácie mal údajne sabotovať sám špeciálny prokurátor.

Nie je z tohto stavu prokuratúry na zvracanie všetkým tým prokurátorom, ktorí sa teraz ozývajú? Namiesto vyplakávania by mali činiť pokánie a svojou prácou dokázať, že sú hodní prokurátorského talára.

Vážení prokurátori, ktorých sa slová pána Baránika dotkli, rozumiem Vám. Ale: „Rozumieť neznamená odpustiť. Je to len lepšie ako alternatíva, ktorou je nerozumieť“, napísal Alec Nove, ekonóm, autor a profesor (1915-1994).

NASPAŤ